Az öntözőrendszer működtetése tavasszal

2020-05-28

Tavasszal még nincs akkora hőség, hogy az megkövetelje a gyakori öntözést. Mi alapján programozzuk be a vezérlőt? Milyen ütemben menjen az öntözőrendszer? Ezekre a kérésekre keressük a választ!


spring-garden-window-frame-view.jpg

Tavasszal még nem szökik 30˚C fölé a hőmérő higanyszála, ezért a gyep nem igényli a napi kétszeri öntözést, illetve a rövidebb idejű program is elegendő.

 

Azonban arra már érdemes most is figyelni, hogy a nappalok milyen melegek, a napsütés mennyi ideig éri a fűfelületet stb.

 

Az öntözőrendszer felszabadítja az öntözéssel töltött időnket, viszont a kerttel való együttélést nem váltja ki. Oda kell figyelnünk arra, hogy a növények mit üzennek: ha felfedezzük, hogy egyes területeken kissé elkezdett sárgulni a fű, akkor az vízhiányt jelent és meg kell növelni az öntözési időt. Akkor azonban, ha egyes napokon nem volt olyan meleg, ellenőrizzük le a talaj nedvességtartamát, és ha feleslegesnek találjuk az aznapi öntözést, akkor a vezérlőn csúsztassunk el egy napot. A jobb vezérlőknél egy gombnyomással beállítható a 24 h és 48 h-ás öntözési késleltetés, de ha az Ön készüléke nem rendelkezik ezzel a funkcióval, akkor kapcsolja ki, majd másnap újra kapcsolja be. Ezzel a kis odafigyeléssel nem öntözzük túl a kertet, valamint a vizet is spóroljuk, ami máskülönben feleslegesen folyna el. Természetes csapadék esetén az esőérzékelő automatikusan ellátja ezt a feladatot.

 

Ahogy melegszik az idő, úgy növeljünk az öntözés időtartamát is. A gyepet öntözzük meg napi egyszer kora reggel, vagy késő este. A cserjéket elegendő 2-3 naponta, akkor viszont huzamosabb időtartamban, pl. 30 percen keresztül üzemeltetve a csepegtető rendszert.

 

Amennyiben odafigyelünk az időjárási viszonyokra, a kert jelzéseire, és ezek alapján működtetjük az öntözőrendszert, akkor biztosak lehetünk benne, hogy gyönyörű üde kertünk lesz az évben.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Név
E-mail
Adatkezelési tájékoztató